ADBLUE

Euro 4 ve Euro 5 standardındaki ticari dizel araçlar için geliştirilmiş AdBlue ve Total ile daha temiz ve aydınlık bir gelecek!

Avrupa’da 2005 yılı itibariyle ticari dizel araçlarda Euro 4 ve 2008 yılı itibariyle Euro 5 standartları gereği çevreyi kirleten egzoz gaz emisyonlarının hızla azaltılması gerekiyor. SCR (Seçici Katalitik İndirgeme) olarak bilinen teknoloji , AdBlue katalizörünün kullanımıyla Euro 4 ve Euro 5 standartlarını karşılar. Yeniliklerin öncüsü Total, karayolu taşımacılığı alanında faaliyet gösteren ticari müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere Adblue ürününü müşterilerinin hizmetine sunuyor.

Ulaşım ve nakliye sektöründeki faaliyetlerin büyük bir hızla büyümesi sera gazlarının artmasına sebep oluyor . Hava kalitesini iyileştirmek için , Euro 4 ( 2005 ) ve Euro 5 (2008 ) yönetmelikleri gereği havayı kirleten egzoz gazlarının azaltılması gerekiyor.

AdBlue, Euro 4 ve Euro 5 standartlarını karşılayan SCR’li dizel ticari araçlar için kullanılması zorunlu bir üründür.

Euro 4 ve Euro 5 standartlarını karşılamak amacıyla önde gelen ticari ağır vasıta üreticileri , SCR motor teknolojisini geliştirip bu standartları karşılayan araçların üretiminde uygulamaya başladı. AdBlue katalizörü , bu teknoloji ile kullanıldığında egzoz emisyonlarında bulunan nitrojen oksitleri, su buharı ve zararsız nitrojene dönüştürüyor. Söz konusu teknoloji ile donatılmış olan araçlar Türkiye’ye 2006 yılının sonu itibariyle gelmeye başlamıştır ve bu tür araçların sayısı hızla artmaktadır.

Yenilikçi Total, SCR teknolojisiyle donatılmış Euro 4 ve Euro 5 ticari dizel araçlar için zorunlu olan AdBlue ürününü, yurt genelindeki istasyonlarında satışa sunarak karayolu taşımacılığı alanında faaliyet gösteren müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Böylece Total, bir kez daha öncü kimliğini ortaya koyuyor.

AdBlue nedir?
Varil, IBC ve 20 litre’lik ambalajlarda satışa sunulan AdBlue, SCR motor teknolojisi ile kullanıldığı zaman zararlı egzoz gazlarını (nitrojen oksit) su buharı ve zararsız nitrojene dönüştüren sentetik üre solüsyonudur. Doğada ve suda çözünebilen, zehirli olmayan, renksiz bir solüsyon olan AdBlue DIN 70070 standardını karşılar. AdBlue VDA’nın üretim onayına sahiptir.